Шпонування

Шпонування — (фанерування шпоном) — це обклеювання різних дерево-плитних поверхонь тонким шаром деревини цінних порід. Такий спосіб виготовлення дозволяє знизити вартість готового виробу за рахунок недорогої основи і значно зменшує витрату цінного дерева. Виходить одночасно користь і для гаманця, покупця, і для природи, ресурси якої поступово скорочуються.

На нашому виробництві ми застосовуємо фанерування шпоном методом гарячого пресування на основи МДФ, ДСП, фанери.  З’єднання шпону і основи проводиться за допомогою високого тиску (до 250 атм) і температури (до 120 градусів),  завдяки чому шпон і основа стають єдиним цілим. Використання при виробництві італійського обладнання Ital Presse  дозволяє стабільно і гарантовано виробляти якісний процес пресування.


Коротенько процес шпонування методом гарячого пресування зводиться до наступних операцій:

 • Пачки шпону перевіряються на відповідність параметрам якості: однорідність малюнка і поверхні, необхідна вологість, відсутність дефектів, сучків, і т.д.
 • Далі ламелі шпону укладаються в гільйотину для того, щоб обрізати і тим самим досягти ідеально рівний край для набору майбутніх сорочок.
 • Далі виробляється набір сорочок шпону. Для кожної сорочки необхідно підібрати шпон, що співпадає за кольором і фактурою.
 • Зрощування шпону в «сорочки» здійснюється на спеціальних зшивних верстатах Kuper (Німеччина) термоплавною ниткою. Цей технологічний процес забезпечує отримання якісного з’єднання листів шпону між собою.
 • Далі, плита-основа проходить через клеєнаносні вальці для нанесення тонкого рівномірного шару клею NUNIVIL (виробник Італія)
 • Щити кладуть на стіл преса , накриваються сорочками шпону і відправляються під прес. Через кілька хвилин шпонована  деталь готова.
 • Тепер за допомогою спеціального ножа у неї обрізаються надлишки шпону, і вона надходить на ділянку розкрою і шліфування .

 Одностороннє шпонування — можливе тільки для деталей, які в подальшому будуть приклеюватись або жорстко кріпитися до якоїсь основі. В цьому випадку вигин деталі після одностороннього фанерування можна прибрати. А якщо облицьовувати з одного боку плитні матеріали, їх деформує.

Двостороннє шпонування — технологічно правильне, тому що деталі обклеюються по обидва боки одночасно, що не викликає деформації, але воно пов’язане з додатковими витратами. Якщо дозволяє конструкція виробу, то можливо замінити дорогий шпон зворотного боку на більш дешевий, так званий компенсатор. На товстих засадах (від 16 мм. і вище) можливо навіть використання щільного паперу в якості компенсатора. Як правило, цього достатньо, щоб деталь не повело.

види шпону:

Шпон можна класифікувати за способом виробництва і за зовнішнім виглядом (малюнку).

За способом виробництва шпон ділиться на:

 • натуральний (струганий і лущений)
 • шпон і шпон файн-лайн (відновлений).


За зовнішнім виглядом (малюнком)

 • радіальний
 • напіврадіальний
 • тангенціальний

Виготовлення способом шпонування (фанерування) — дозволяє знизити вартість готового виробу за рахунок недорогої основи і значно зменшує витрату цінного дерева. Виходить одночасно користь і для гаманця, покупця, і для природи, ресурси якої поступово скорочуються.

Замовити Дзвінок